Çocuk Diyeti

Çocuk Diyeti

Fazla kilolardan dolayı yaşam kalitesi düşen 13-15 yaş çocuklarınız için çocuk diyeti seçeneği bulunmaktadır. Onları ideal kilolarına ulaştırmak için bunun bir diyet olmadığı ve sağlıklı bir beslenme listesi olduğuna ikna etmek gerekiyor. Ayrıca düzenli spor yapmaları ve bol su tüketmeleri sağlanmalıdır. Bu takdirde çocuğunuz dengeli beslenirken ideal kilosuna da kavuşmuş olacaktır. Hızlı kilo verdiren diyet değil sağlıklı ve kalıcı kilo verdiren bir diyettir. Gün gün uygulanacak bir beslenme programının uygulanması söz konusudur.

Çocuk Diyeti Listesi

Birinci gün çocuk diyeti listesi kapsamında kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, az yağlı 2 dilim peynir, 1 bardak ılık süt, 1 domates veya salatalık bulunuyor. Ara öğünde bir avuç kuruyemiş ve muz-elma harici bir meyve var. Öğle yemeğinde kepeksiz 2 dilim ekmek, 3 adet ev yapımı köfte, 1 haşlanmış patates, 1 kase kaymaksız yoğurt yedirin. Ara öğünde meyve ve kuruyemiş var. Haşlanmış ve derisiz 1 porsiyon tavuk, 1 kase cacık ve 2 yemek kaşığı bulgur ile akşam yemeği yedirilmelidir. Gece yatmadan 1 şeker kaşığı süzme bal ve 1 bardak ılık süt içirin. İkinci gün 1 bardak ılık süt, 2 domatesli ve 1 yumurtalı menemen, 2 dilim az yağlı beyaz peynir kahvaltı menüsünü oluşturuyor. Bir armutla ara öğün yaptırın. 2 parça kırmızı kemikli et, kaymaksız bir kase yoğurt, 2 dilim kepekli ekmek, 1 porsiyon salata ile öğle yemeği yedirin. İki adet grissini ara öğün olsun. 1 porsiyon çorba, 1 kase cacık ve 2 yemek kaşığı haşlanmış makarna akşam yemeğini oluşturuyor. 1 bardak ılık sütü gece yatmadan içirin. Üçüncü gün kahvaltıda bir salatalık veya domates, haşlanmış yumurta, tek yumurtalı omlet, 2 dilim salam yesin.

Elma-muz hariç bir meyveyle ara öğün yapsın. Bir kase sebze çorbası, kaymaksız bir kase yoğurt, kepekli iki dilim ekmek ve 1 porsiyon haşlanmış sebze ile öğle yemeğini yesin. Bir tutam kuruyemişle ara öğününü yesin. Akşam yemeğinde bir kase cacık, 2 yemek kaşığı bulgur pilavı, 150 gr haşlanıp ızgarada pişirilmiş kırmızı et var. Bir şeker kaşığı bal ve bir bardak ılık süt içtikten sonra yatsın. Dördüncü gün kahvaltıda az yağlı iki dilim peynir, 1 haşlanmış yumurta, 1 bardak ılık süt ve yeşillik var. Ara öğünde elma veya ananas dilimi olsun. Bir simit, 1 porsiyon zeytinyağlı yeşil fasulye, 2 dilim kepekli ekmek ve kaymaksız bir kase yoğurt ile öğle yemeğini yesin. 2 grissini ve 1 avuç kuruyemişle ara öğün alsın. Akşam yemeğinde 150 gr tavuk göğüslü bulgur pilavından bir porsiyon, limonlu salata veya 1 kase cacık olsun. Yatmadan ballı sütünü içsin. Beşinci gün Cuma beyaz peynir, mısır gevreği, süt var. Ara öğünde armut veya ananas dilimi var. Mercimek çorbası, kaymaksız yoğurt, kepekli ekmek ve salata öğle yemeğini oluşturuyor. Meyveli yoğurt ara öğün. Haşlanmış tavuk göğsü akşam yemeği yenecek ve yatmadan ılık süt içilecek.

çocuk diyeti

Çocuk Diyeti Listesi Dikkat Edilecek Kurallar

Motivasyon çocuk diyeti konusunda dikkat edilmesi gereken yegane kuraldır. Diyetin başından sonuna kadar sabırla bu süreci beraber yönetmelisiniz. Ara öğünler canı abur cubur çektiğinde mutlaka riayet etmesi gereken besinlerle oluşturulmuştur. Akşam yatmadan ılık sütünü mutlaka içsin. Yemek seçen çocuklar için bunun sadece 5 günlük bir diyet olduğuna ikna edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Meyve Diyeti İle Sağlıkla Zayıflayın

  • Yazıyı Beğendin mi?  2

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*