Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listeleri

Hızlı Kilo Verdiren Diyet Listeleri

Sağlıklı ve hızlı bir şekilde kilo vermek günümüzde birçok kişinin hayalidir. Hızlı kilo verdiren diyet listeleri genelde sağlıksız olmakta ve verilen kilolar kalıcı olmamaktadır. Bu sebeple diyet yaparken sağlığınıza ve metabolizmanıza kesinlikle dikkat etmeniz gerekmektedir. Diyete başlamadan önce hangi diyetin size uygun olduğuna karar vermek diyetinizin başarıya ulaşmasında büyük etkisi olacaktır. Aşağıda özet olarak sunduğumuz diyetlerden kendinize uygun olanı seçebilir ve ayrıntısını inceleyebilirsiniz.

Yumurta Diyeti

Haşlanmış yumurta, insan vücudunun gün içerisinde ihtiyaç duyduğu hemen her maddeyi içermektedir. Tok tutma özelliği sayesinde de diyet listelerinin vazgeçilmez gıdasıdır. Yumurta diyetiyle hem enerjik kalmayı başarıp hem de sindirim sisteminizin düzenli çalışmasını sağlayabilirsiniz.
Yumurta diyetini incelemek için tıklayın.

Selülit Diyeti

Özellikle kadınların korkulu rüyası olan selülit oluşumunda yağ miktarı önemli rol oynar. Altı haftalık diyet programını uygulayarak ve aksatmadan yürüyüş yaparak selülitlerinize veda edebilirsiniz. Özellikle yağ yaktırma gücü yüksek olan bu diyet sayesinde kalça ve bacaklarınız selülitli görüntüden kurtulacaktır.
Selülit Diyetini incelemek için tıklayın.

Çörekotu Diyeti

Çörek otunun birçok sağlık problemine çözüm olduğu bilinir. Fazla kilolar ile verilen savaşta da çok faydalı bir besindir. Ezilerek tüketilme imkanı olmasa da yağı içilen çörek otu, uzun süreli tokluk hissi verir. Aynı zamanda metabolizmanın çalışmasını da hızlandırarak yağlarınızdan hızlıca kurtulmanıza yardımcı olacaktır.
Çörek otu Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Dukan Diyeti

Fransız beslenme uzmanı tarafından tasarlanan bu diyet, ismini tasarımcısı olan Pierre Dukan’dan almaktadır. Atak evresi, seyir evresi, güçlendirme evresi ve koruma evresi olmak üzere dört aşamadan oluşan bu diyet, birçok kişinin ideal kilosuna ulaşmada etkili olmuştur. Özellikle protein ağırlıklı yiyecekler içeren ve kendine has tarifleri olan bu diyetle kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
Dukan Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Atkins Diyeti

Robert Coleman Atkins tarafından bulunan bir zayıflama yöntemidir. Diyet programının neredeyse yarısı yağlardan, ortalama %25i proteinden oluşurken %20 gibi az bir oranı da karbonhidrat grubundan meydana gelir. Proteinli gıdaların tok tutup, insanları daha az kalori alımına yönlendirmeyi amaçlar.
Atkins Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Kolesterol Diyeti

Meyve, sebze, tam tahıllı yiyecekler, az yağlı gıdalar, süt grubu, balık, tavuk gibi yiyeceklere izin verip kırmızı et, tuzlu ve yağlı gıdalar, tam yağlı süt gibi gıdalara izin vermeyen bu diyet listesinde yürüyüş yapmak da diyete uymak kadar önemlidir. Kolesterol hastalığını yok etmek veya belirli bir seviyede kontrol alıntıda tutmak için bu diyeti uygulayabilirsiniz.
Kolesterol Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

İsveç Diyeti

Metabolizma hızını tamamen değiştirip uzun süre kilo alımını engelleyen İsveç diyeti ülkemizde de son yıllarda yaygın uygulanır hale geldi. İki haftada 7-20 arası kilo vermeyi sağlayan bu diyet, Amerikan Kalp Vakfı tarafından da önerilmektedir. Bu diyet boyunca çay yasaktır. Hızlı kilo verdiren diyet listeleri içerisinde bu diyet fazlaca kullanılmaktadır. Ayrıca diyete başlayan kişi bırakmak istese dahi 6.günü beklemelidir.
İsveç Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Diyabet Diyeti

Şeker hastaları tarafından uygulanan bu diyet üç ana öğünün yanında üç ara öğün yiyerek yapılan bir diyettir. Glisemik indeksi düşük olan besin gruplarından bir araya gelir. Glisemik indeksi yüksek olan besinler kan şekerini hızlı bir şekilde yükselttiği için bu tarz yiyecekler diyabetik diyet listelerinde yasaktır.
Diyabet Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Şeker Diyeti

Şeker, gıda maddeleri arasında en zararlı olan besindir. Kanser, diyabet ve hatta kalp rahatsızlığına bile neden olmaktadır. Belirli bir süre şekeri hayatınızdan çıkardığınızda şekerin üzerinizdeki olumsuz etkilerinden de kurtulduğunuzu göreceksiniz. Hem ideal kilonuza ulaşmak hem de sağlıklı bir birey olmak için şeker diyetini deneyebilirsiniz.
Şeker Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Yoğurt Diyeti

Yoğurt, kalsiyum değeri yüksek olan bir gıdadır. Ayrıca uzun süre tok tutan ve açlığı bastırmada çok etkili olan bir yiyecektir. Özellikle pul biber ile karıştırılması durumunda yağ yakıcı etkisi artmaktadır. Göbeğinizden kurtulmak için yoğurt diyetinden yardım alabilirsiniz.
Yoğurt Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Çocuk Diyeti

Özellikle fastfood yiyeceklerin yaygın hale gelmesiyle çocuklarda obezite problemi de artmıştır. Çocuk yaşlarda önlemi alınmayan aşırı kilo sorunu ilerleyen yaşlarda daha büyük sıkıntılara yol açacaktır. Çocuk diyeti uygulayarak çocuğun gelişimine yardımcı olan ama fazla kilosundan kurtulmasını sağlayan yiyecekler kullanılmalıdır.
Çocuk Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Hızlı Kilo Verdiren Diyet- Meyve Diyeti

Üç gün gibi kısa bir sürede beş kilo vermenizi sağlayacak meyve diyetinde günlük 2.5 litre su içerek hedeflenen kilo ulaşılır. Meyveler renklerine göre kategorize edildikten sonra sıraya konur. Örneğin ilk gün kırmızı meyveler ikinci gün sarı meyveler diyet listesinde kullanılır. Hızlı kilo verdiren diyet listesinin başlarında yer alan bu diyetle kısa sürede hedeflediğiniz kiloya ulaşmanız mümkün olabilir.
Meyve Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Lahana Diyeti

Bu diyetin asıl yiyeceği lahana çorbasıdır. Bir hafta boyunca uygulanan lahana diyeti programına 15 gün ara vermeden devam edilmesi yasaktır. Düşük kalorili bir diyet listesi olduğundan vücudun metabolizma hızını kaybetmemesi için uzun süreli devam edilmez.
Lahana Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Yağ Yakıcı Diyet

Kilo problemi olan kişiler bazen sadece tartıdaki sayıyı önemser. Kilo verirken önemli olan yağ yakarak zayıflamak ve sağlıklı bir görüntüye sahip olmaktır. Su veya kas kaybı olan kilo azalmaları sağlıklı olmaz. Yağ yakıcı diyet programı size yağlarınızla vedalaşmanız için yardımcı olacaktır. Böylece vücudunuzdaki su dengesini ve kaslarınızı koruyarak daha sağlıklı bir diyet uygulayabilirsiniz.
Yağ Yakıcı Diyeti İncelemek İçin Tıklayın.

Karbonhidrat Diyeti

Gün içerisinde çok hareketli olan veya günde bir saatini spora ayıran kişiler için uygun bir diyettir. Karbonhidrat miktarını azaltarak tokluk hissini uzun süreli veren yiyeceklere yönelmeyi hedefler. İnsülin salgılanmasın engelleyerek açlık hissini azaltan bir diyet programıdır. Spora vakit ayırabilenler için daha uygulanabilir bir diyet olup spor ile hem sağlığınızı koruyabilir hem de fit bir vücuda sahip olabilirsiniz.
Karbonhidrat Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Ender Saraç Diyeti

Alanında uzmanlaşmış kişilerden biri de Ender Saraç’tır. Diyet denilince akla ilk gelen isimler arasındadır. Ender Saraç diyetleri hızlı kilo verdiren diyet listelerinin içinde sayılmaktadır. Bu diyet programı ile kısa sürede hedeflediğiniz kiloya ulaşabilir, verdiğiniz kiloları tekrar almaktan sakınabilirsiniz. Bu diyette önemli olan su tüketimine dikkat etmek ve günlük yarım saat de olsa yürüyüş yapmaktır.
Ender Saraç Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Çorba Diyeti

Sadece çorba çeşitlerinden ve düşük kalorili salata çeşitlerinden oluşan bu diyet sayesinde kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Ayrıca diyet süresince bir iki porsiyon meyve ve yoğurt hakkınız da olacaktır.
Çorba Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

Karpuz Diyeti

Yüzde doksanı su olan karpuzdan faydalanarak iki haftada beş kiloya kadar verebilirsiniz. Karpuz içerdiği vitaminler sebebiyle kanserden kalp hastalığına kadar birçok rahatsızlığa şifa olduğu gibi fazla kilolarla vedalaşmak için de birebirdir. Vücuttan toksit maddeleri de atar ve detoks etkisi meydana getirir. Hızlı kilo verdiren diyet listelerinden olan karpuz diyeti  ile hem sağlığınızı koruyabilir hem de fazla kilolarınızdan kurtulabilirsiniz.
Karpuz Diyetini İncelemek İçin Tıklayın.

 

  • Yazıyı Beğendin mi?  

Benzer Yazılar

Bu yazıya henüz yorum yapılmamıştır, ilk yorumu yapmak için tıklayın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*