İsveç Diyeti- Sağlıklı Ve Hızlıca Zayıflayın

İsveç Diyeti- Sağlıklı Ve Hızlıca Zayıflayın

Uygulayanlarca 2 haftada 7-20 kilo arasında kilo verdirdiği dile getirilen İsveç diyeti metabolizmayı tamamen değiştirme ve kalıcı kilo kaybı vaat ediyor. Ani kilo verme ihtiyacı bulunanlara Amerikan Kalp Vakfı tarafından bu diyet tavsiye edilmektedir. Yaş olarak sınır 35 belirlenmiş. Diyet kapsamında mevsime göre brokoli bulamayanlar karnabahar tüketebilir. Yüksek kolesterol sorunu olanlar yumurtanın akını tüketmelidir. Ağır geldiği takdirde 6. günde kesilerek 3 ay sonra uygulanabilir.

İsveç Diyeti Listesi

Kahvaltılar konusunda İsveç diyeti kapsamında geçen kahve 1 fincan, kesme şeker 1 adet olacak şekilde tüketilmelidir. Birinci gün sabah kahve, şeker; öğleyin 2 yumurta, haşlanmış bir porsiyon ıspanak ve bir domates var. Akşam 200 gram biftek, limonlu ve zeytinyağlı yeşillik salatası tüketilecek. İkinci gün kahve ve şekerli kahvaltıdan sonra öğleyin bir dilim salamın yanında 100 gr yoğurt var. Akşama 200 gram biftek, bir meyve ve yeşil salata tüketilmelidir. Üçüncü gün kahvaltısı kahve ve şekerin yanında bir dilim kızarmış ekmekten oluşuyor. Öğleyin haşlanmış ıspanak, bir meyve ve bir domates var.

isveç diyeti listesi

Dördüncü gün şeker, kahve, ekmek, öğleyin 1 yumurta, rendelenmiş bir havuç ve yağsız 25 gr beyaz peynir yiyin. Akşam 100 gr yoğurt yanına 2 dilim portakalın suyu var. Beşinci gün bir büyük rendelenmiş ve limon sıkılmış havuç var. Öğleyin limon ve tereyağı gezdirilmiş 200 gram haşlanmış yağsız balık tüketin. Akşam salata ve brokolinin yanına 200 gram biftek var. Altıncı gün şeker ve kahveli kahvaltı, büyük boyda rendelenmiş bir havuç ve 2 katı yumurtadan oluşan öğle yemeği ve 200 gram derisiz tavuk, salata tüketin. Yedinci gün şekersiz çaylı kahvaltı, taze meyve ve 200 gr ızgara etten oluşan öğle yemeği bulunuyor. Akşam hiçbir şey tüketilmeyecek. Sekizinci gün şeker ve kahveli kahvaltı, bir domates, haşlanmış bir porsiyon ıspanak ve 2 katı yumurtadan oluşan öğle yemeği var. Akşama 200 gr biftek, limonlu ve zeytinyağlı salata tüketin. Dokuzuncu gün kahveli şekerli kahvaltı, bir dilim salam, 100 gr yoğurt; akşam bir meyve, yeşil salata ve 200 gr biftek yiyin. Onuncu gün kahveli şekerli kahvaltı ve dilim kızarmış ekmek, haşlanmış ıspanak, meyve ve domatesli öğle yemeği, bir dilim salam, salata ve yumurtalı akşam yemeği var.

İsveç Diyeti Dikkat Edilecek Kurallar

Söz konusu İsveç diyeti kapsamında yukarıda belirtilen miktarı aşan oranda gıda alımına müsaade edilmemelidir. Şeker ve tuz oranları önemlidir. Yeşillik salatası her zaman limonlu ve zeytinyağlı olmalıdır. Salata, meyve ve haşlanmış ıspanakta bir ölçü verilmese de bir porsiyonu aşmamalıdır. Günde iki litre su tüketimine azami gayret sarf edilmelidir. Aynı gün içinde öğle ve akşam yemekleri yer değiştirebilir. Diyet 3 aydan önce tekrar edilmemelidir.

İlginizi Çekebilir : Meyve Diyeti

  • Yazıyı Beğendin mi?  1

Benzer Yazılar

Yapılan Yorum (1)

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*
*